Overovanie pôvodu psov DNA testom

By admin
In 27 júla, 2011
On News
2169 Views

 

Milí chovatelia riešite otázku, či pôvod vášho psíka je po deklarovaných rodičoch? Existuje veľa prípadov, že sa psík stratí alebo odcudzí a chovateľ potrebuje účinný prostriedok na jednoznačnú identifikáciu svojho miláčika.

Rozvojom genetických metód sa vyvinul DNA test, slúžiaci na identitikáciu zvieraťa a potvrdenie jeho pôvodu. DNA profil každého psa je jedinečný a nemení sa počas celého života zvieraťa, dokonca sa nemení ani počas choroby, či zníženej fyzickej kondície zvieraťa. Detekuje sa pomocou mikrosatelitných sekvencií, ktoré sú vysoko variabilné, a preto boli vybrané medzinárodne na overenie pôvodu. Východiskovým materiálom pre DNA analýzu môže byť ster z ústnej dutiny, vytrhnuté chlpy, tkanivo a krv. Pri výtere z ústnej dutiny a pri vytrhávaní chlpov nie je potrebný veterinár, čo umožňuje chovateľom ušetriť nemalé finančné prostriedky. Naše laboratórium sa špecializuje na vykonávanie uvedených DNA testov a umožňuje uskladnenie DNA.

Dávame Vám do pozornosti informáciu o možnosti overenia pôvodu psa DNA testom za bezkonkurečnú cenu 45 € vrátane DPH, pričom v cene je zahrnuté porovnanie genetického profilu potomka s matkou a otcom.

Vprípade, že sa rozhodnete iba o samotné uskladnenie DNA psa s perspektívou analýzy do budúcnosti (vprípade odcudzenia alebo straty psa) na 10 rokov je cena 19,90 € vrátane DPH.

V prípade Vášho záujmu o naše služby môžete navštíviť našu webovú stránku alebo telefonicky kontaktovať pracovníkov nášho laboratória.

 

[box] Mgr. Daniela Jakabová PhD.

Laboratórium VetGene / MedGene s.r.o.

Vítkovce 64 SK-956 24 Kuzmice

e-mail: info@vetgene.eu

tel. č.: 0907 02 5005, fax: 02 33016065

www.vetgene.eu

[/box]


Laboratórium VetGene je špecializované na DNA vyšetrenia zvierat a čerpá z dlhoročnej skúsenosti analýz humánnych dedičných ochorení sesterských medzinárodne etablovaných laboratórii, ale aj expertíze vedúcej laboratória Dr. Daniely Jakabovej. VetGene / MedGene je členom ISAG-u (International Society of Animal Genetics) a pravidelne sa zúčastňuje medzinárodných porovnávacích testov. Portfóliom laboratória je stanovenie DNA profilov hospodárskych zvierat ako i vyšetrenia geneticky podmienených ochorení a znakov (napr. farba srsti koní, ktorej metodiku momentálne pripravujeme).

Leave A Comment